کتاب آبروی از دست رفته کاترینا بلوم

اثر هاینریش بل از انتشارات نیلوفر - مترجم: حسن نقره چی-صد کتاب قرن لوموند

هر قدر هم این رمان تلخ باشد، باز هم مروج گونه‌ای نشاط و شور زندگیست که بیشتر از طنز با روان‌پالایی سروکار دارد. شاید این به آن خاطر است که هاینریش بل، مانند انقلابی‌های پیش از انقلاب، اعتمادی خلل‌ناپذیر به توده‌ی مردم دارد. موجودی مانند کاترینا بلوم بیست‌و‌هفت‌ساله که دو ویژگی بسیار خطرناک دارد، وفاداری و غرور، حتی در زمان اوج گرفتن خشونت در جامعه، زمزمه‌ی شور و امید سر می‌دهد.‏
این کتاب را باید بارها از نو خواند، نه به این خاطر که نویسنده‌اش هاینریش بل برنده‌ی جایزه‌ی نوبل ادبیات است؛ بلکه به این خاطر که با گذشت چهل سال از انتشار آن، هنوز هم اربابان مطبوعات زرد دقیقا به همین شیوه‌های برملا شده در آن برای ترور شخصیت دیگراندیشان عمل می‌کنند.‏


خرید کتاب آبروی از دست رفته کاترینا بلوم
جستجوی کتاب آبروی از دست رفته کاترینا بلوم در گودریدز

معرفی کتاب آبروی از دست رفته کاترینا بلوم از نگاه کاربران
کاملا یک داستان سیاه و سفید است و من آن را به عنوان شکل فکری بیشتر یک داستان کارآگاه و یا رمز و راز. چیز برجسته ای که متوجه می شوم این است که کمی از زندگی درونی و پروسه توصیفی در اینجا وجود دارد، بنابراین استخوان های کاملا پاره شده، و هدف آن ارائه آن به سبک مستند است. این در مورد یک زن جوان است که مظنون به داشتن یک جنایتکار است و در مورد آن چه پس از آن به عنوان کارآگاه و یک خبرنگار تلاش می کند داستان را از بین ببرد. زندگی و انجمن هایش به خانواده اش که با او کار می کنند، و پس زمینه او و آنچه که در زمان آزادش انجام می دهد، رفته است. داستان اصلی این است که او به طور مداوم توسط روزنامه tabloid برای داستان های حساس گرا اشتباه کرده است و این بسیار مهم است که بسیاری از tabloids انجام می دهند، از ایمیل روزانه به خورشید (من انگلیسی است، بنابراین من با استفاده از مقالات بریتانیا به عنوان قاب من از مرجع) آنها برای رسیدن به خواندن خوانندگان خود، خریداری مقالات خود و یا خواندن وب سایت های خود، تردید دارند. یک راهبرد بسیار موثری - خلاقانه روزنامه نگاری - و من فکر می کنم آنچه که بول در حال تلاش برای انجام این کار است انتقاد از این است. در ابتدای کتاب آمده است: \"شخصیت ها و اقدامات در این داستان صرفا فریبنده است. اگر توصیف برخی از شیوه های روزنامه نگاری منجر به شباهت به شیوه های Bild-Zeitung شود، چنین شباهتی نه به عمد و نه به طور اتفاقی، بلکه اجتناب ناپذیر است. اما من فکر می کنم ما بهتر می دانیم.

مشاهده لینک اصلی
همانطور که من هیچ چیز دیگری برای خواندن خانه در محل پدر و مادرم نداشتم، تصمیم گرفتم این حجم باریکی را که بر روی قفسه های برادرانم پیدا کردم را بخوانم. من مجبور شدم این درس را در مدرسه بخوانم و به یاد داشته باشم که آن را پس از آن بیدار می کردم و به هیچ وجه غمگین نمی شدم. چند سالی بالاتر، می توانم دی دیو ورلورن Ehre der Katharina Blum @ را خیلی بهتر کنم. هینریچ بیگل همیشه به عنوان منتقدان تیزهوش جامعه و سیاست در آلمان عمل می کند و در اینجا قدرتمند @ Bild @ -Zeitung، یکی از بدترین زلزله های این کشور می داند. زمانی که کاترینا بلوم زیبا و دلنشینی در مورد جرم درگیر می شود چرا که او در عشق به مرد غلط افتاده است، روزنامه به طور منظم شهرت خود را از بین می برد و در نهایت فرد بی گناه را تبدیل به یک قاتل می کند. نوشتن Bölls دقیقا مخالف روش روزنامه است: روایت او شبیه پروتکل است، و بنابراین خسته به خواندن است. با این حال، موضوع اصلی یک جذاب است - در نهایت در هسته، داستان زیبای زیبا و شخصیت اصلی جالبی است و من به تحسین Bölls خواهم رفت تا با چیزهایی که در کشور خود اشتباه می برند مبارزه کند، و احتمالا غالبا غیرممکن است.

مشاهده لینک اصلی
باور کنید، باور کنید، باور کنید این به نظر من این بود که در این رمان در حالی که خواندن آن بود، رکود مستمر سکوت در این رمان بود، نیمی از انتظار داشت که هینریش بول در جایگاهی قرار بگیرد و با پیچیدگی غیر قابل اعتماد در طرحش به کار گرفته شود و به من دلسوزانه پاراگراف یا صفحه را تیک بزنم ، با علامت X، رمان های واترلو، توجیه برای امتیاز 1 ستاره من است. اما من هر چیزی را پیدا نکردم. در اینجا کاترینا بلوم بی گناه اعتراف به جرمی که او مرتکب نشده است، دروغ است که توسط پیگیری بی رحمانه @ حقیقت ایجاد شده است، که عمدتا توسط مطبوعات در جستجوی یک داستان است. خوب است که من مشهور نیستم و همچنین من با آن موافق نیستم جنایتکاران شناخته شده (بر خلاف Katharina Blum تاسف آور، اگر چه ممکن است برخی از دوستان فضای مجازی من مجرمان باشند)، در غیر این صورت اعتقادات طرح در اینجا من را وحشت زده خواهد کرد.

مشاهده لینک اصلی
من تا به حال از Mark Lawsons این ادعاها راجع به این رمان ندیده بودم. در رمان Lawsons یکی از شخصیت های کلیدی از کاترینا بلوم به عنوان یکی از متن های خود در مورد قدرت رسانه ها هنگامی که متهم به جرم است، استفاده می کند. من بسیار خوشحالم که از این کار آگاه شدم، این واقعا نگاه شگفت انگیز به تاثیر شرم است. با توجه به دوره ای که در آن رمان نوشته شده است، تصویربرداری از تاثیر فشار بر روی کتاب کاترینا جذاب است. لحظاتی وجود داشت که من به بخش هایی از زندگی دیگران و لحظات یادآوری شدم که بیشتر احساس جان راونسون را احساس کردم، بنابراین شما به طور عمومی مخوف بوده اید. فصل های پانچی کوتاه داستان را به هم می ریزند و به سرعت پایان می دهند. شگفت آور خواندن.

مشاهده لینک اصلی
بلکمی کمیک درباره قدرت زبان است. معادله بی گناهی با دقت مشخصی از انتخاب واژگان و لحن آن به شدت در مقایسه با ظاهرا بی رحمانه و در عین حال انگیزه زبان تحقیقات پلیس و گزارش های روزنامه به منظور نشان دادن چگونگی کلمات و معانی آنها می تواند منحرف شود برای محافظت از منافع و آسیب زیادی.

مشاهده لینک اصلی
کتاب های مرتبط با - کتاب آبروی از دست رفته کاترینا بلوم


 کتاب شوخی
 کتاب گتسبی بزرگ
 کتاب صد سال تنهایی
 کتاب سفر به انتهای شب
 کتاب نادیا
 کتاب قتل راجر آکروید