کتاب دنیای قشنگ نو

اثر آلدوس هاکسلی از انتشارات نیلوفر - مترجم: سعید حمیدیان -صد کتاب قرن لوموند

دنیای قشنگ نو نمایان‌ترین اثر هاکسلی است. بعضی از منتقدان طنز این کتاب را بیش از حد تلخ و تند می‌دانند. پرخاش توفنده‌ای که هاکسلی به صنعت‌گرایی دیوانه‌وار انسان امروز می‌کند، در عین حال هم امید او را به بشر و هم نومیدی او را از بشر نشان می‌دهد. به یک اعتبار در تحلیل آخر، این کتاب را باید خوشبینانه دانست، زیرا با وجود تهدید همه جانبه‌ای که حیات بشر را احاطه کرده‌است، هاکسلی به بقای او اعتقاد دارد. از طرف دیگر شاید بتوان گفت که هاکسلی «امروز» را هجو می‌کند نه آینده را. ناکجاآباد فردای او همین خراب آباد امروز ماست. «دنیای قشنگ نو» از اعقاب جمهوریت افلاطون است و به گفته‌ی یکی از ناقدان، هاکسلی اتوپیا را از آن جهت علم می‌کند که دیگر هرگز علم نشود. آخرین سخنش این است که امکان زیستن هست ولی این‌گونه زیستن زندگانی نیست.


خرید کتاب دنیای قشنگ نو
جستجوی کتاب دنیای قشنگ نو در گودریدز

معرفی کتاب دنیای قشنگ نو از نگاه کاربران
پنج فصل اول این کتاب (هفتاد سال پس از انتشار آن) به نظر می آید امروز، یکشنبه 11 مه 2008. بیشتر از یک نسخه دقیق از مصرف مواد نرم فاشیستی (Sony، Nike، Hysteria Mortgage) و کنترل ذهن (9 / 11، جنگ علیه تروریسم) از هر چیزی فیلیپ ک دییک سعی کرد تا بر روی قاشق خمیر خود را خالی کند. و این کتاب همچنان شگفت انگیز است از طریق مصطفی Monds معشوقه کوه نوردی ظاهر و کمی بیش از بدرفتاری به ending.despair شرور، ترسناک، ناتوانی جنسی - این ها شواهد فرهنگی واقعی هستند که می آیند. همه از دستور NEW WORLD و حمله نابود شده به بمب نوترون استفاده می کنند.

مشاهده لینک اصلی
هیدونیست Nihilism: Orgy Porgy و Bumblepuppy سانتریفوژ @ دنیای شجاع جدید که در آن افراد دارد!Shakespeares TempestI در حالی که خواندن این افسانه قابل توجه و قابل توجهی در مورد جامعه ای که به طرز شگفت آوری به عنوان یکی از نیهیلیسم هودونیستی که در آن همه انسانها از بین رفته اند، از انکوباتورها، طبقه بندی شده، مرتب شده، شستشوی مغزی و مواد مخدر برای پذیرش موقعیت آنها در نظم اجتماعی. در انجام تحقیقات کمی درباره این رمان پس از خواندن آن، این مقاله را از مرحوم نیل پستچی، منتقد و استاد برجسته ای که در سال 1984 با \"جهانی جدید شگفت انگیز\" مقایسه کرده بود، پیدا کردم: آنچه که اورول از آنها متأثر بود کسانی بودند که کتاب را ممنوع می کردند. آنچه هکسلی ترسید این بود که هیچ دلیلی برای ممنوعیت یک کتاب وجود ندارد، زیرا هیچ کس نمی خواست آن را بخواند. اورول از کسانی بود که ما را از اطلاعات محروم می کردند. هاکسلی از کسانی که به ما خیلی کمک می کنند ترس می گذارد که ما را به انفعالی و خودخواهی کاهش می دهیم. ... Orwell ترسید که ما تبدیل به یک فرهنگ اسیرانه شود. هاکسلی ترسید که ما تبدیل به یک فرهنگ بی اهمیت می شویم، مضطرب با برخی از معیارهای احساس، نارنجی ارگانیک و سنگاپور گریز از مرکز. N. Postman، Amusing خود را به مرگ: گفتمان عمومی در عصر نمایش کسب و کار. من این رمان را در دیدگاه طولانی (در مقایسه با سال 1984) بسیار ترسناک بود، با توجه به همانطور که کریستوفر Hitchens به درستی اشاره کرد، ضعف آن را با فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی نشان داد، در حالی که نوعی از جهان جدید شجاع نیویورک، هکلوس، به سمت یک توافق بدون درد، تفریحی و بدون استرس آزاد می شود، @ a @ true blissed-out and abandoned servitude @ for which @ you @ C. Hitchens،Goodbye to All That: چرا آمریكا به تاریخ نمیپردازند. @ Harpers Magazine، Nov. 1998. ** من هنوز هم از دست هیتچنها میترسم.

مشاهده لینک اصلی
این داستان یکی از ارکان ناکجاآباد کلاسیک است، همراه با خوبی شناخته شده و دوست توسط هر کس (از جمله © ndome) 1984 و حتی محبوب تر (توسط من) 451 درجه فارنهایت به راحتی می توانید طرح بین این دو اشاره شده است: تا سرگرمی در Fahrenheit انجام به طوری که مردم متوجه نیست © چقدر بد در جهان است و زندگی خود را بیشتر از خوب، و دارای کنترل از دانش و نظارت ثابت سال 1984، فقط در اینجا ... همه چیز نرمتر است. این کتاب ساخته شده من مثل شخصیت، عاری از شور و شوق احساس شد آن را انجام می دهند، به این معنا نیست که من gustará نیست اما چیزی که من می خواهم برای رسیدن به پایان هر چند البته، به سومین دوم، زمانی که رزرو به نظر می رسد وجود ندارد، این تغییرات: اگر چه من هنوز هم نمی تواند با شخصیت های اتصال باعث می شود من نگاه به پایین آنها، مقایسه آنها و درک آنها، بلکه © N در زمان من بله داستان detestarlos.La من ممکن است ساخته شده، در اینجا نمی arrebatá آزادی Ndole به مردم، estás آنها شما آزادی خود و این تهویه را به طوری که آنها را نمی خواهد برای نیاز احساس نمی بپرسید تماس و یا زندگی می کنند، به طوری که آنها نمی تواند پیشرفت و حتی بیشتر و می خواهم که به قطعات ساده ماشین آلات قابل تعویض را کاهش دهید. با وجود vanalización، دیدن تاریخچه سطحی، ما می توانیم استنباط به یک توجه داشته باشید دوم جنبه leafed که اتفاق می افتد، ما زندگی می کنند (نمایش اسپویلر) [¿Cuántas موارد گفته است که representantas دولتی که مخالفت با ایده های دولت ناپدید می شوند یا به عنوان نماینده در کشورهای دیگر فرستاده می شوند؟ (مخفی کردن اسپویلر)] چقدر ما سرگرمی porquerÃa ¿Cuánta؟ برای آزادی قربانی احساس امنیت @ @؟ ¿En چگونه بسیاری از دست ما قرار داده اند را به تصمیم گیری ما نیست؟ همه این جنبه ها درمان در کار است اما فاقد عنصر جبری است که آن را در خارج از شدید را دهد دیدگاه های مختلف که در آن کامل هولناک تر از می توانید suceder.Como من مشکل من با این کتاب ذکر است از یک طرف تقصیر من است از à © L نیاز اما شاید بزرگترین مشکل من تکرار مداوم یک کلمه بود، من desconcentraba از تاریخ هیچ قدرت بیشتر و در واقع آن را بیشتر Senta به عنوان یک منبع غیر ضروری (به جز پایان، به هر حال، آن را به من بسیار خوب (مشاهده اسپویلر) [متصل به عذاب ناکجاآباد کلاسیک داشت اما احساس که راه حل دیگری، پستی، و زهر باطل وجود ندارد به پایان رسید را ترک کرده اند چه PO بقای روز (پنهان کردن اسپویلر)]) اگر چه بسیاری از مردم بدترین کتاب از کسانی که این سبک من 100٪ با این واقعیت ساده است که آن را به یک نقطه بسیار متفاوت از نظر است recomendarÃa شروع در نظر بگیرید، که حتی تلاش موضعی مشابه باعث می شود شما ببینید که چگونه distópica واقعیت فعلی ما است و ما آنقدر به لطف فاجعه نزدیک به علم (که در آن زمان داستان و بسیاری از واقعیت امروز بود) که اگر چه نشان داده نشده است به عنوان شیطان را نشان می دهد او استفاده می کند به عنوان بی نهایت به عنوان خواسته های مردی که آن را مدیریت می کند.

مشاهده لینک اصلی
با توجه به این که این دستاورد کاملا به دست آمده است و از لحاظ جهان، هکلی آن را به تصویر کشیده و به طور کامل باور دارد و با بسیاری از ایده های بزرگ در مورد توتالیتاریسم و ​​آینده ای از انسان های مهندسی زیست محیطی آشنا می شود، بنابراین بسیاری از سوالات جالبی را مطرح می کند و در کل خیلی فکر کردن باعث تحریک خواندن شد، با وجود این، داستان واقعی زیادی وجود ندارد و در بعضی مواقع از روایت ناامید شده است؛ همچنین شخصیت مرکزی برنارد مارکس همراه با بقیه مردم احساس سردی و خالی کرده است، بنابراین با آن مخالف شد اما این همه برای بهتر شدن تغییر می کند زمانی که برنارد سفر خود را به یک رزرو وحشی که در آن جهان قدیم هنوز وجود دارد و دو نفر از شهروندان خود را در لیندا و پسرش جان که نیمه دوم کتاب را بیشتر جذاب تر از اولین ، به محض اینکه آنها در دنیای جدید ادغام شدند و در آن یک جامعه از آسایش و خوشبختی توسط بازدیدکنندگان مختل شد، همه چیز جالبتر شد رویکرد همدلی و انسانی که قبلا فاقد آن بود و برای من آخرین 20 تا 30 صفحه بهترین لحظات آن بود که به مسائلی که در دنیای مدرن امروز مربوط می شود، توجه می شود.

مشاهده لینک اصلی
کتاب های مرتبط با - کتاب دنیای قشنگ نو


 کتاب خواب گران
 کتاب کسی برای دوشیزه بلندیش دسته گل ارکیده نفرستاد
 کتاب خوشه های خشم
 کتاب درجه صفر نوشتار
 کتاب آبروی از دست رفته کاترینا بلوم
 کتاب ماجراهای تن تن (۵)