کتاب ماجراهای تن تن (۵)

اثر هرژه از انتشارات رایحه اندیشه - مترجم: گروه ترجمه نشر رایحه -صد کتاب قرن لوموند

آبی لوتوس (فرانسوی: لوتوس بیلو) حجم پنجم "ماجراهای تینتین"، سریال کمیک توسط کارگزار کارتونی هروجی بلژیک است. از روزنامه محافظه کار بلژیکی Le Vingtième Siècle برای مکمل های کودکش Le Poti Vingtième، که از اوت 1934 تا اکتبر 1935 به صورت هفتگی منتشر شد، پیش از انتشار آن در سال 1936 توسط کسترمن منتشر شد. در ادامه طرح داستان قبلی، سیگارهای فرعون، به سمت چپ ادامه داد، این داستان از خبرنگار جوان بلژیکی تینتین و سگش اسنی، که در اواسط تهاجم ژاپنی در سال 1931 به چین دعوت شده است، جایی که او نشان می دهد جاسوسی های ژاپنی را نشان می دهد و یک حلقه قاچاق مواد مخدر را نشان می دهد. در ایجاد آبی لوتوس، هرگ تاکید جدیدی بر دقت و مستند سازی در تصویرسازی جوامع خارجی نشان داد. او به شدت تحت تاثیر دوست نزدیک خود ژانگ Chongren، یک دانشجوی چینی که در بلژیک تحصیل می کند، تحت تاثیر قرار می گیرد و این کار هم ساتریس تصورات غلط رایج اروپایی در مورد چین و نیز انتقاد از اقدامات مهاجمان ژاپنی است.


خرید کتاب ماجراهای تن تن (۵)
جستجوی کتاب ماجراهای تن تن (۵) در گودریدز

معرفی کتاب ماجراهای تن تن (۵) از نگاه کاربران
من فکر می کنم در این داستان Hergé شروع به له کردن پایگاه های آن کمیک عالی که در نهایت به عنوان تینتین. در اینجا، به جای اینکه شخصیت های خارجی خود را براساس کلیشه های پیش ساخته ساخته شده، شخصا حداقل مشکل را برای تبدیل شدن به یک دوست چینی به دست آوردن کمی بیشتر در فرهنگ شرقی، و حتی تعصبات در همان داستان. و اگر چه آن را به چند کلیشه ناسازگار سقوط، به ویژه هنگامی که آن را به تور آمریکای جنوبی می آید، آبی لوتوس می دهد جهش کیفی بیش از بدنام است.

مشاهده لینک اصلی
در نهایت، تینتین در واقع کاری را انجام می دهد که فقط یک تصادف نیست! هورا! شخصیت های ژاپنی در اینجا بسیار نژادپرست هستند، اما این در دوران جنگ جهانی دوم درست بود. همچنین، Herge داستان حادثه مکه را با اثرات مشابه در داستان خود تصور می کند: ژاپنی ها یک خط راه آهن را منفجر می کنند، آن را به شورشیان چینی متهم می کنند و از این به عنوان بهانه ای برای آوردن نیروهای بیشتر به چین استفاده می کنند. در زندگی واقعی، این منجر به انزوای ژاپنی مانچووری شد.

مشاهده لینک اصلی
باز هم، هرگ در بهترین حالت خود در بیان وضعیت سیاسی و اجتماعی چین و ژاپن است. عاقبت به سیگار فائو، با Rastapopoulos ادامه به عنوان تبه کار. هرچند که خیلی کاراکترهای زیادی هستند و تقریبا همه آنها فاسد و شرم آور هستند.

مشاهده لینک اصلی
تینت شگفت انگیز است! و من برفی را دوست دارم این ها به من ایندیانا جونز را یادآوری می کنند، اگر ایندی یک خبرنگار بود و یک ترور روباه سفارشی به عنوان یک همدم داشت.

مشاهده لینک اصلی
فکر می کنم این ممکن است کتاب تینتین مورد علاقه من باشد، که عمدتا برای صحنه هایی است که در تریاک وجود دارد. شما دیگر این کتاب را در کتاب های کودکان مشاهده نمی کنید.

مشاهده لینک اصلی
کتاب های مرتبط با - کتاب ماجراهای تن تن (۵)


 کتاب آنک نام گل
 کتاب ترز دکرو
 کتاب مارتین ایدن
 کتاب پی یتر لتونی
 کتاب نادیا
 کتاب سکوت دریا