معرفی کتاب ژنرال ارتش مرده

اثر اسماعیل کاداره از انتشارات ف‍ک‍ر روز - مترجم: مجید حاتم-صد کتاب قرن لوموند

ارسال شده توسط ایران کتاب در تاریخ دوشنبه 1 آبان 1396
Twenty years after World War II, an Italian general—armed with maps, measurements, and dental records—is sent to Albania to recover the remains of his country’s fallen soldiers. A quarrelsome priest joins him, and in rain and sleet they dig up the Albanian countryside—once a battlefield, now a graveyard—checking teeth and dog tags, assembling a dead army in pine-box uniforms. Fighting the hopelessness of his undertaking, the general finds his movements shadowed by a German general on the same gruesome mission for his own country. In a terrible crescendo at a wedding, the Italian general must answer for the crimes of his country and all countries that have invaded this land of eagles, seeking to destroy its people. The General of the Dead Army is an elegy for the young people of every country who are sent abroad to die in battle.


خرید کتاب ژنرال ارتش مرده
جستجوی کتاب ژنرال ارتش مرده در گودریدز

معرفی کتاب ژنرال ارتش مرده از نگاه کاربران
با نگاهی به عکس های نویسندگان در پشت جلد، من به یاد زمان بیرحمانه دهه 1970 بودم. در واقع، چند عکس از من در اطراف اینترنت وجود دارد که من آرزو می کنم ناپدید شود. اما به اندازه کافی در مورد من تماس با او اسماعیل این 20 سال پس از جنگ جهانی دوم است. بیست سال پس از آنکه نیروهای ایتالیایی آلبانی را برکنار کردند. آلبانی ها جیب های مقاومت را پرتاب کردند، بسیاری از سربازان ایتالیایی را در گورهای موقت گریختند. یک ژنرال ایتالیایی (بدون نام) پس از مذاکرات میان دولت ها برای پیدا کردن و بازگشت سربازان ایتالیایی باز می گردد. یک کشیش، یک وجدان، به طور کلی همراه است. در میان بدن ها، آنها به دنبال یافتن سرهنگ فراخوان Z هستند. آیا او یک مهاجم بود؟ یا، در عوض، چهره ی شر است؟ این یک خواندن سریع، اما قدرتمند است، پر از نقاشی های فوق العاده است. اگر یک زن آلبانیایی قدیمی کیسه ای از استخوان ها را در پای خود بگشاید، به یاد داشته باشید که مادران لعنت هرگز بیهوده آشکار نمی شوند. @ این و @ تنها بر روی سبز @ و شما باید صحیح باشد.

مشاهده لینک اصلی
4.5 ستاره شگفت انگیز من اولین 200 صفحه را دوست داشتم، اما انتهای آن بهترین چیزی بود که من می توانستم تصور کنم. من اسماعیل کادار را دوست دارم، او واقعا بهترین قسمت آلبانی را نشان می دهد. آنچه که واقعا من را شگفت زده می کند این است که حتی اگر من آلبانیایی هستم، وقتی کتاب های Kadares را می خوانم احساس می کنم که من خارجی هستم. او همیشه می بیند که آنچه که دیگران به آن اهمیت نمی دهند توجه کنند، که باعث می شود او یک نویسنده عالی باشد. من فکر می کنم او کاملا شایسته یک برنده نوبل است.

مشاهده لینک اصلی
من این را دوست داشتم، تمام خلق و خوی آن. ایده ای کاملا درخشان برای یک کتاب، شاید یکی از عمیق ترین و منحصر به فرد ترین دوره های مدرن است. یک ژنرال برای فرستادن بدنهای سربازانی که در یک کشور خارجی درگذشت و در میدان جنگ دفن شدند، فرستاده شد. ترکیبی از خستگی حفاری، تحریم بوروکراسی و ترساندن بدنهای تجزیه شده، به جای همه چیز، کل کتاب را فضای فراموش نشدنی می کند.

مشاهده لینک اصلی
شاید بعدا بعد از قصر کافکا بزرگتر شود. شاید. این کار را برای اطمینان انجام ندادم اما در مورد محیط زیست پر از مرگ، یک معامله بزرگ را در مورد زندگی می آموزد. و شخصیت انسانی بیشتر، یک بیابان است. عمومی شخصی است که تقریبا در آن تغییر ایجاد می کند. افسوس! مسائل بزرگ.

مشاهده لینک اصلی
این اولین رمان است که هنگام نوشتن آن سر و صدای زیادی ایجاد کرد. داستان بسیار شگفتانگیز آن است که یک ژنرال ایتالیایی که 20 سال پس از پایان جنگ جهانی دوم به آلبانی میرود تا بقایای سربازان مرده را به کشور بازگرداند. در نهایت چندین پنی وجود دارد. در این سرگردان طولانی توسط کوه ها و دره ها، در قلب این کشور راز و خشن، حاصل می شود. اما سبک و سیاق زبان و روایت، لیرونی و حساسیت کاهدری داستان را تحمل می کنند و ما را در تعطیل نگه می دارند. به طور کلی خود را در طول این ماجراجویی به مرزهای Labsurde تغییر خواهد کرد.

مشاهده لینک اصلی
دسته بندی های مرتبط با - کتاب ژنرال ارتش مرده


#ادبیات اقتباسی - #داستان ماجرایی - #ادبیات داستانی - #ادبیات کلاسیک - #ادبیات اروپا - #دهه 1960 میلادی - #صد کتاب قرن لوموند - #کتاب هایی که به بیشترین زبان های دنیا ترجمه شده اند -
#انتشارات ف‍ک‍ر روز - #اسماعیل کاداره - #مجید حاتم
کتاب های مرتبط با - کتاب ژنرال ارتش مرده


 کتاب مون بزرگ
 کتاب شوخی
 کتاب سکه سازان
 کتاب قتل راجر آکروید
 کتاب کسی برای دوشیزه بلندیش دسته گل ارکیده نفرستاد
 کتاب آنک نام گل